Що таке габаритні вогні на причеп

10 min read

Габаритні вогні на прицеп – це спеціальні засоби освітлення, які встановлюються на вантажні причепи. Вони напряму впливають на безпеку пересування дорогою, тому при їх потрібно дуже ретельно вибирати, щоб куплена продукція повністю відповідала вашим потребам.

Для чого потрібні габаритні вогні на причеп

Габаритні вогні на причеп виконують одразу декілька функцій, через що їх наявність обов’язкова. Загалом такі елементи освітлення необхідні для:

  1. Покращення видимості транспортного засобу в нічний час або в туманну погоду. Наявність вогнів на причепі дозволяє іншим учасникам дорожнього руху, як водіям, так і пішоходам, вчасно помітити транспортний засіб. Це дуже важливо в умовах поганої видимості, наприклад вночі.
  2. Інформування про габарити транспортного засобу. Габаритні вогні не просто так отримали свою назви. З їх допомогою інші водії можуть оцінити розміри транспортного засобу, що дозволить їм вчиняти коректні маневри, які не нестимуть небезпеки іншим людям.
  3. Сигналізація про виконання маневрів. Габаритні вогні здатні підтримувати кілька режимів роботи. Тому вони можуть міняти характер світіння залежно від того, який саме маневр виконує водій транспортного засобу. Це надзвичайно важливо для інформування інших учасників дорожнього руху.

Фактично габаритні вогні необхідні для того, щоб значно підвищити безпеку дорожнього руху. Саме тому вибирати їх потрібно дуже ретельно, щоб вони ідеально підходили під транспортний засіб та умови використання.

Як вибрати габаритні вогні на причеп

Вибір габаритних вогнів – це досить проста задача, якщо знати, на які саме фактори потрібно звертати увагу. До основних критеріїв вибору потрібно віднести:

  1. Кількість ламп. Впливає на характер світла, який випромінюють вогні. Тому на цей фактор потрібно обов’язково звернути увагу під час вибору.
  2. Робоча напруга. Визначає сумісність вогнів з електросистемою транспортного засобу, а також визначає яскравість світла.
  3. Колір. Залежно від умов експлуатації можуть бути актуальними різні кольори. До найбільш поширених варіантів потрібно віднести жовтий, синів, червоний, червоний та синій одночасно.
  4. Матеріал. Від цього залежить міцність захисного елементу, що також має велике значення. Найчастіше корпус складається з полікарбонату, сталі або алюмінію.

Також обов’язково зверніть увагу на тип лампи. Найбільшу популярність мають галогенові та діодні лампи.

You May Also Like

More From Author