Підготовка велосипеда до сезону: що потрібно зробити, правила догляду

12 min read

Готувати велосипед перед сезоном потрібно обов’язково. І не тільки здути пил зі свого «залізного коня», а й подбати про змащення деталей. Перед першим виїздом досить змастити ланцюг і підкачати покришки. Для цього знадобиться мастило для ланцюга велосипеда і насос. Своєчасне і самостійне обслуговування велосипеда не тільки забезпечить упевненість у технічному стані байка, а й допоможе заощадити кошти.

Велосипедні мастила: для чого і коли потрібні?

Правильне застосування мастила для велосипеда дозволяє збільшити період справної експлуатації деталей механізму. Якщо нехтувати такою процедурою, не приділяючи уваги деталям, що труться і обертаються, то вони швидко почнуть іржавіти і руйнуватися. Це позначиться на їзді, тобто на її неможливості.

Відсутність мастила може призвести до того, що велосипед почне їхати переривчасто, із заїданнями. Тому такі витратні матеріали, як мастило на велосипед, має бути в арсеналі обов’язково. Змащувати байк необхідно і після завершення сезону. Насамперед оглядають вузли і за необхідності їх змащують, особливо якщо велосипед потрапляв під проливний дощ. Для змащування ланцюга потрібно накатати від 100 до 300 км.

Підготовка велосипеда до сезону: прості правила та поради

Необхідно уважно оглянути і протестувати байк. Виявлені несправності підкажуть, як правильно підготувати велосипед до сезону:

  • Прокрутка коліс. У разі відхилення обода в сторони, якщо він чіпляє гальмівну колодку системи V-brake, необхідно виконати регулювання, виправити викривлення спицевим ключем.
  • Огляд покришки і камери. Якщо видно мікротріщини і явні потертості, покришки і камери доведеться замінити. Також перевірте тиск і за необхідності підкачайте повітря.
  • Зніміть ланцюг і покладіть його в ємність з уайт-спіритом, щоб він відмок. Перевірте перемикання швидкостей, для з’ясування, чи не піддалися корозії троси швидкостей. Після того як ланцюг відстоявся, встановіть його на місце і нанесіть спеціальне масло або змастіть.
  • Якщо колеса скриплять або зміщені щодо втулки, перевірте кріплення та затягніть ексцентрики. Якщо самостійно не вдається усунути проблему, зверніться до сервісного центру.
  • Перевірка гальм. Натягуванням тросів налаштовуються обідні та механічні дискові. Неполадки з гідравлічними можна усунути тільки в сервісному центрі.

Рекомендується перевіряти велосипеди в майстерні 1-2 рази на рік. Це дасть змогу вчасно визначити знос ланцюга та інших важливих елементів. Якщо діагностику проводили перед зимовим зберіганням, потрібно промити і висушити ланцюг, змастити його спеціальним засобом.

Тим, хто часто їздить на роботу або проводить час на велосипеді у вихідні дні, необхідно подумати про придбання воскового мастила. Головне, не перестаратися, щоб у ланцюзі не зібрався пісок.

Один із найзручніших у застосуванні видів мастила — рідкі. Направити на потрібні вузли легко за допомогою маслянки, причому сусідні елементи залишаються чистими. За необхідності патьоки можна прибрати ганчіркою. На її консистенції негативно позначаються контрастні температури.

You May Also Like

More From Author